Vilkų Irštva
Prisijunk arba registruokis, visada tavęs laukiame.
Į mūsų šeimyną būsi priimtas ir tu Wink) 
rodiklisPortalCalendarDUKIeškotiNarių sąrašasVartotojų grupėsRegistruotisPrisijungti
Hey! Vilkai !!! Jums kiekvienam sukurtas dienorastis! Laukiu daugiau pasiulymu !

Share | 
 

 Rašinys ''Skerdžius''

Go down 
AutoriusPranešimas
Admin
Admin
Admin
avatar

Pranešimų skaičius : 379
Join date : 2011-08-14
Age : 20

RašytiTemos pavadinimas: Rašinys ''Skerdžius''   Antr. 4 12 2012 - 17:33


Lapino paveikslas Vinco Krėvės ''Skerdžiuje''
Vinco Krėvės kūrynyje ''Skerdžius'' atsispindi lietuvių gyvenimo būdas, mentalitetas. Šio kūrinio pagrindinis veikėjas yra skerdžius, kur vadina Lapinu.

Lapino ''profesija'' labai neįprasta - ganyti gyvulius kartu su piemenim. . . Bet jis - vyriausiasis piemuo. Jo gyvuliai klauso. Taigi ši profesija gan keista, juk ne kiekvienas iais laikais išgirdęs žodį ''skerdžius'', žinos kas tai.

Lapinas buvo ''stiprus, nors žemo ūgio'', ''visas apžėlęs'' - taip jį aprašo V.Krėvė. Skerdžius lyginamas su medžiu: '' drūtas kaip stipriai žemėn įaugęs seno ąžuolo apsamanojęs kelmas'' arba ''it žydinti obelis''. Stipriausias ryšys šiame kūrinyje - tarp Lapino ir Grainio liepos. Taigi Lapinas aprašomas kaip senas, betvis dar tvirtas žmogus.

Lapinas nebuvo labai turtingas, turėjo dūminę pirkaitę sodžiaus gale kur '' gyveno du vienu su žmona''. Skerdžius didžiausiu savo turtu laikė žmoną ir dūminę pirkaitę. '' Ar ką tūrėjo Lapinas, niekas nežinojo'' - iš šios citatos galima spręsti, kad skerdžius nebuvo materialai turtingas, bet dvasiškai, priešingai nei materialiai turtingas.

Sanykiai su kaimo žmonėmis yra labai įvairūs. Senis leidžiasi pajuokiamas, bet turi ir orumo. ''Nors jisai priprato, kad iš jo keltų juokus, bet čiagi buvo svetimų šalių žmones!''. Dėmesingas kaimo žmonėms, pasak Vinco Krėvės, parnešdavo moteriškėm tai trūkžolių, tai šluotą, tai skujinę. Ir vaikų skerdžius nepamiršta! Parneša mažiams ankšliuką ar dūdelę, net rėknę, jei tie paprašydavo. Vaikai j už tai myli - pasitinka senąjį dar pamiškėje, kai tas gena gyvulius namo. Trumpai tariant, Lapino santykiai su kaimo žmonėmis įvairiapusiai.

Skerdžius nelabai tevertino kunigus. Jis tikėjo , kad egzistuoja visokiausi monai, laumės bei miškiniai. Iš viso to sprendžiame, kad visas jo tikėjimas susijęs su gamta.'' Žolė - Dievo dovana ,ir ne žmogui, bet gyvulėliui''. Taigi senolis labiausiai tikėjo gamta.

Jis buvo labai artimas su gama, visą kūrinį vedama paralelė tarp skerdžiaus ir liepos. Kai Grainis nukerta liepą, Lapinas pamažu netenka jėgų ir miršta. Jis tikėjo jog '' kol ji žaliuoja aš ankščiau nemirsiu'' - taip skerdžius kalba apie save ir liepą. Trumpai tariant, Lapino paralelė su gamta, o ypač su liepa yra stipri.

Lapinas - išskirtinis žmogus bei šio kūrinio personažas. Sunku būtų surasti panašų žmogų, kuris atrado gamtą, kaip didžiausią turtą, sugebėjo jį mylėti, branginti bei saugoti.

nu va. kaip jau minėjau gavau 8. Klaidas ištaisiau, ga ir daugiau gausite Wink (išskyriau pastraipas Wink

____________________________________________________
Vos gimęs girdėjo,
Jog vilkas yra-
Jo siela šią žemę
Paliks tik viena.

Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://wolfden.forumlt.com
narnija2011
Didysis medžiotojas
Didysis medžiotojas
avatar

Pranešimų skaičius : 431
Join date : 2011-08-16
Age : 20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Rašinys ''Skerdžius''   Kv. 20 12 2012 - 8:40

Wink)

____________________________________________________
like a phantom rider I'm dying tonight :love@: :love@: :love@: 


In Bill I Trust

Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
 
Rašinys ''Skerdžius''
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Vilkų Irštva :: Laisvalaikis :: Laisvalaikis-
Pereiti į: