Vilkų Irštva
Prisijunk arba registruokis, visada tavęs laukiame.
Į mūsų šeimyną būsi priimtas ir tu Wink) 
rodiklisPortalCalendarDUKIeškotiNarių sąrašasVartotojų grupėsRegistruotisPrisijungti
Hey! Vilkai !!! Jums kiekvienam sukurtas dienorastis! Laukiu daugiau pasiulymu !

Share | 
 

 Vilkai ir šunys

Go down 
AutoriusPranešimas
Admin
Admin
Admin
avatar

Pranešimų skaičius : 379
Join date : 2011-08-14
Age : 20

RašytiTemos pavadinimas: Vilkai ir šunys   Kv. 18 08 2011 - 15:17Šunys – labai protingi gyvūnai, ypač kalbant apie socialinius gebėjimus. Tyrimai rodo, kad jie gali naudotis žmonių signalais ieškodami maisto, gali informuoti žmones apie rastą paslėptą maistą… Domestikacija padarė didelę įtaką jų elgesiui. Per daugybę metų šunys keitėsi fiziškai ir psichiškai, kol pradėjo atitikti mūsų poreikius. Pavyzdžiui, laukinių vilkų patelės rujoja tik kartą metuose, harmoningai su grobio sezonu. Naminių šunų kalės rujoja 2, kartais net 3 kartus metuose. Tai leidžia greitesnį atrankinį veisimą. Be to, dauguma laukinių šunų subręsta 2 m. amžiaus, kai naminiai šunys – 6 – 9 mėn.

Tam tikroje aplinkoje tam tikri bruožai padeda geriau prisitaikyti negu kiti. Šunų socialiniai įgūdžiai jau užkoduoti jų genuose. Evoliucijos metu atsirado genetiniai pokyčiai, dėl kurių pakito jų elgsena ir tai padėjo prisitaikyti specifinėj žmonių socialinėj aplinkoj.

Tačiau dėl prijaukinimo šunys prarado dalį problemų sprendimo įgūdžių. Kadangi jie priklausomi nuo žmonių, jiems netenka rūpintis daugeliu dalykų. Vilkai ir laukiniai šunys sėkmingiau pasirodo tam tikruose intelekto testuose. Atrodo, dėl prijaukinimo šunys prarado nesocialinius problemų sprendimo įgūdžius.

Buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo naminiai šunys ir dingai. Jie turėjo ieškoti problemos, žinomos kaip „aplinkkelio užduotis“, sprendimo. Dingai taip pat yra prijaukinti šunys, tačiau per daugybę kartų jie prisitaikė prie laukinio gyvenimo Australijoje, ko rezultatas – daugybės „laukinių“ savybių ir instinktų turėjimas.

„Aplinkkelio užduotis“ padeda įvertinti gebėjimus spręsti erdvines užduotis. Ji reikalauja gyvūną įveikti kliūtis, kad jis gautų atlyginimą – maisto dubenėlį. Šį kartą naudota V formos tvora su vidun ir išorėn besisukančiomis durimis. Maisto dubenėlis buvo padėtas vidiniame arba išoriniame „V“ tvoros sankirtos taške. Dingai maistą pasiekė per maždaug 20 s, o naminiai šunys atrodė suglumę ir supainioti. Jie letena draskė tvorą, knaisiojosi apie ją, kai kurie lojo ir kvietėsi pagalbą. Anksčiau atliktas testas su vilkais baigėsi panašiai. Testai su kitų priemonių naudojimu (pvz., virvių) taip pat buvo naudingesni vilkams.

Vilkai ir laukiniai šunys efektyviau išsprendžia socialinių gebėjimų nereikalaujančias užduotis. Šunys tuo tarpu yra itin socialūs (be to, daug kuo jiems nereikia rūpintis) – jie bendrauja su žmonėmis, iš jų mokosi, yra nuo jų priklausomi ir tikisi pagalbos. Vilkų ir šunų evoliucija jau kuris laikas eina skirtingais keliais, tad jie į kai kurias problemas turi skirtingus požiūrius.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://wolfden.forumlt.com
 
Vilkai ir šunys
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Vilkų Irštva :: Žinynas :: Apie vilkus-
Pereiti į: